Wrz 14

Zakup Mieszkania Na Wyspach Kanaryjskich

Od mojej pierwszej wycieczki na Teneryfę zakochałem się w Wyspach Kanaryjskich. Kilka razy byłem już na Teneryfie, Fuerteventurze czy Lanzarote. Za niedługo wybieram się zwiedzić kolejną wyspę – Gran Canarię. Najbardziej spodobała mi się Fuerteventura i to tak bardzo że zacząłem myśleć o zakupie mieszkania tutaj i zamieszkaniu na stałe lub chociaż spędzania tu zimy.

Miejsce w którym przez większość roku świeci słońce i jest ciepło to moje marzenie 🙂 Dlatego też zacząłem odkładać większość pieniędzy zarobionych z biznesów internetowych właśnie na ten cel – mieszkanie przy plaży na Fuercie.

Ceny Nieruchomości Na Kanarach

Jeśli chodzi o ceny mieszkań na Wyspach Kanaryjskich to nie odbiegają one od cen mieszkań w większych polskich miastach. Fajne mieszkanie 2-3 pokojowe powyżej 70m2 można kupić nawet za 80.000 EUR czyli jakieś 340.000 PLN. Oczywiście ceny się bardzo różnią w zależności od miasta czy lokalizacji w samym mieście. Możemy znaleźć tu mieszkania za 50.000 EUR jak i za milion.

Nam najbardziej odpowiada stolica Fuerty czyli Puerto del Rosario i tutaj szukaliśmy nieruchomości. Bardzo ciężko znaleźć mieszkanie blisko plaży. Te które są dostępne znajdują się 10-30 min spacerem od plaży. Jednak wynajmując przez AirBnb mieszkanie z widokiem na ocean wiem że warto zaczekać na takie mieszkanie które będzie nam odpowiadało w 100%

Jakie Formalności Do Zakupu Mieszkania

Żeby kupić mieszkanie będziemy potrzebowali numeru identyfikacyjnego NIE oraz hiszpańskiego konta bankowego.

Potwierdzenie założenia konta w hiszpańskim banku

Numer NIE załatwiamy na policji – my zrobiliśmy to w miejscowości Gran Tarajal na Fuerteventurze i w tym samym mieście otworzyliśmy też konto w hiszpańskim banku CaixaBank. Niestety w wielu miejscach można się porozumieć jedynie w języku hiszpańskim i załatwienie czegoś po angielsku może okazać się problemem. My na szczęście mieliśmy osobę, która pomogła nam ogarnąć wszystkie te formalności po hiszpańsku

Gdzie Szukać Mieszkań Na Wyspach Kanaryjskich

Jeśli chodzi o znalezienie mieszkania na Fuerteventurze czy innych kanaryjskich wyspach, polecam stronę idealista. Szukając mieszkania dla siebie opierałem się głównie na tej stronie. Będąc na kanarach warto też wypatrywać tabliczek z napisem „SE VENDE” to po polsku oznacza „na sprzedaż”. Podobnie jak w Polsce części tych ogłoszeń nie ma w internecie więc warto przejść się po okolicy która Ci się podoba i poszukać czy czasem nie ma tam ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości.

Czy Udało Mi Się Kupić Mieszkanie Na Fuerteventurze?

Niestety nie znalazłem mieszkania, które odpowiadałoby mi w 100%. Zależało mi żeby mieszkanie było jak najbliżej plaży, najlepiej z widokiem na ocean. Takich mieszkań niestety jest bardzo mało i ciężko je kupić. W każdym razie nie poddaję się i co jakiś czas przeglądam oferty sprzedaży z nadzieją że w końcu kupię mieszkanie moich marzeń i zamieszkam w raju, jakiem niewątpliwie jest dla mnie Fuerta.