MLM Jest Prosty Ale Nie Jest Łatwy

Biznes oparty o Multi Level Marketing (MLM) jest bardzo prosty ale niekoniecznie jest łatwy. Wiele osób uważa że „prosty” i „łatwy” to to samo. Tak jednak nie jest. To, że coś jest proste nie oznacza że jest też łatwe.

Idealnie widać to właśnie na przykładzie marketingu wielopoziomowego. W większości biznesów wystarczy zaprosić 2 osoby i pomóc im zaprosić ich 2 osoby. Jeśli każdy w naszej organizacji zrobi to samo to nasz biznes szybko urośnie – 2 -> 4 -> 8 -> 16 -> 32 -> 64 -> 128 -> 256 -> 512 -> 1024 -> itd…

W teorii pięknie to wygląda i jest bardzo proste. Jednak wcale nie jest łatwe, bo większość osób nie potrafi polecać i nie zaprosi nikogo. Dlatego w praktyce w większości przypadków ciągle będziesz musiał szukać nowych osób do biznesu i pomagać tym, którzy już z Tobą działają.

Tutaj jesteś wynagradzany za efekty swojej pracy. Ludzie często kojarzą MLM z piramidą i twierdzą, że „ten na górze” zarabia najwięcej a ci na dole nic nie zarobią. To błędne myślenie. Samo bycie na górze nic nam nie da jeśli nie wykonamy pracy.