Lut 26

Marketing Odwrócony – Jak Polecać Bez Stresu

Większość ludzi działających w jakimkolwiek biznesie rekomendacyjnym ma ogromne problemy z polecaniem. Nie chodzi tu o stwierdzenie „nie potrafię polecać” bo jest to niemożliwe. Czy potrafisz powiedzieć komuś że byłeś na świetnym filmie albo trafiłeś na nową restaurację, w której mają rewelacyjne jedzenie? W takim razie umiesz też polecać inne produkty.

Problem tak na prawdę tkwi gdzie indziej. W biznesie MLM za polecanie dostajemy prowizję więc w razie gdyby ktoś kto dołączył z naszego polecenia był niezadowolony to czulibyśmy się z tym źle. Niezależnie czy chodzi tu o produkt czy sam fakt że osoba której poleciliśmy biznes nic nie zarobiła.

Można jednak polecać bez polecania stosując tzw. marketing odwrócony. Polega on na tym że nie wychodzimy do nikogo z propozycją biznesową a po prostu pokazujemy w mediach społecznościowych jak sami korzystamy z produktu i jakie mamy efekty.

Jak myślisz czy osoba otyła mając suplement diety wspomagający odchudzanie sprzeda go komukolwiek? Marne szanse. Ale jeśli pokażesz na Facebooku twoją przemianę i cały proces odchudzania to ludzie sami będą do Ciebie pisać i pytać jak udało Ci się to osiągnąć.

I o to właśnie chodzi – to ludzie mają przychodzić do Ciebie i sami prosić o produkt a nie odwrotnie. Nie tylko jest to skuteczniejsze ale też zdejmuje z Ciebie odpowiedzialność bo nie wciskasz nic nikomu a pokazujesz produkt z którego korzystasz i z którego jesteś zadowolony.

Dodaj komentarz