Kwi 16

Marketing Na Pieniądze – Czy To Działa?

Metod marketingowych które możemy wykorzystać przy promowaniu biznesów internetowych jest wiele. Ja jednak od początku zdecydowałem się na tzw. marketing odwrócony czyli nie piszę ani nie dzwonię po znajomych że mam super temat i musimy się spotkać. Nie wystawiam też żadnych ogłoszeń, nie spamuję ani nie organizuję żadnych prezentacji. Jedyne co robię to pokazuję na facebooku/YouTube/blogu to czym się zajmuję i zainteresowane osoby same do mnie piszą.

Oczywiście żeby nowe osoby pisały trzeba mieć co pokazywać. Jako że działam w biznesach w których chodzi o zarabianie pieniędzy to właśnie pieniądze pokazuję. Pokazuję jak zarabiam, jak wypłacam pieniędze na konto bankowe, jak płacę podatki i jak te pieniądze przeznaczam na zakupy czy wycieczki. Swoją drogą to ostatnio policzyłem sobie że dzięki zarabianiu w internecie przez ostatni rok byłem aż na 15 wycieczkach zagranicznych!

Niestety wiele ludzi uważa że takie chwalenie się pieniędzmi to wieśniactwo i cebulactwo, że pieniądze lubią ciszę i po prostu nie wypada się chwalić. Jednak z drugiej strony jeśli ktoś oferuje Ci np. że pomoże Ci schudnąć a sam jest gruby i po postach na Facebooku nie widać zbyt zdrowiego stylu życia to czy zaufałbyś takiej osobie? Czy może wybrałbyś osobę wysportowaną, która w mediach społecznościowych pokazuje zdjęcia z siłowni, zdrowe posiłki czy suplementy diety? Osobę która pokazuje jak np. w ciągu 6 miesięcy schudła 15 kg, jakie miała problemy i jak sobie z tym poradziła?

Oczywiście że wybrałbyś praktyka i kogoś kto faktycznie coś osiągnął a nie kogoś kto jest dobry tylko w teorii. Dlatego też ja nie pokazuję tych wycieczek, zakupów i pieniędzy żeby się chwalić. Pokazuję to po to żeby pokazać Ci że zarabianie przez internet jest możliwe i że można dojść od długów prawie 100 tys złotych do spłaty wszystkich kredytów i zarobków 100 tys złotych miesięcznie!

Moim zdaniem najlepszy marketing to pokazywanie swojej drogi. Pokazywanie swoich pierwszych kroków, pierwszych biznesów i pierwszych zarobków. Pokazywanie jak zarabiasz coraz więcej przez internet, pokazywanie że to działa i jest to normalna i legalna forma zarabiania. Dzięki temu przyciągniesz osoby które też tak jak Ty chciałyby zarabiać przez internet. Zastanów się czy gdybyś zarabiał kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie to przejmowałbyś się tym że ktoś kto zarabia 2.000 zł na miesiąc nazwie Cię cebulakiem bo pochwalisz się zarobionymi pieniędzmi na fejsie? Podejrzewam że wolałbyś zarabiać taką kasę z internetu i co jakiś czas usłyszeć że jesteś wieśniakiem niż ciężko pracować na etacie i nie być zauważonym przez nikogo 🙂