Lip 22

Jak Zarabiać Na Kryptowalutach

W ostatnich miesiącach kryptowaluty zyskały ogromną popularność. Z każdym dniem przybywa osób które chciałyby wykorzystać ten trend i również zarobić na rynku kryptowalut. Jak można zarabiać na kryptowalutach? Oczywistą opcją jest kupić taniej i sprzedać drożej na giełdzie. Możemy to zrobić na 2 sposoby: kupić i trzymać długoterminowo albo zostać traderem i próbować wyłapywać dołki i górki kursu i transakcji kupna i sprzedaży dokonywać wielu dziennie.

Ja jestem zwolennikiem trzymania długoterminowego bo zawsze gdy próbowałem swoich sił w tradingu to źle to się kończyło. Przykład z zeszłego roku z kryptowalutą LISK. Miałem ok 1.500 coinów które chciałem trzymać długoterminowo. Jednak kurs stał w okolicach 25 zł wahając się jedynie o kilka złotych w górę lub w dół. Pomyślałem że wykorzystam te wahania żeby kupować w „dołku” i sprzedawać na „górce”.

Pierwsze kilka transakcji wyszło świetnie – na każdej z nich zarobiłem ok 1.500 zł. Łącznie w ciągu dnia udało mi się zarobić ok 5.000 zł. Niestety gdy sprzedałem moje liski i czekałem aż kurs znowu spadnie – on już nie spadł 😉 Poszedł w górę na ok 60 zł a potem osiągając poziom nawet 120-130 zł za sztukę! Gdybym trzymał te coiny zarobiłbym ok 150.000 zł. A tak musiałem zadowolić się zyskiem 5 tysięcy i utraconą szansą na zarobek.

Jak Zarabiać Na Wydobyciu Bitcoina i Innych Kryptowalut

O ile zarabianie na kupnie i sprzedaży kryptowalut jest oczywiste to jednak niewiele osób wie że zarabiać można także na wydobyciu bitcoina czy innych kryptowalut. Możemy zainwestować w tzw „koparki” czyli urządzenia potwierdzające transakcje kryptowalutowe, które za włożoną pracę w utrzymanie sieci otrzymują nagrody w postaci nowych coinów.

Koparki możemy kupić i trzymać je fizycznie u siebie jednak moim zdaniem takie rozwiązanie ma spore minusy. Koparki zajmują miejsce, hałasują i generują dużo ciepła (co w zimie może się przydać ale w lecie może być ciężkie do wytrzymania). Dlatego ja zdecydowanie zamiast koparek wolę kupować udziały w kopalni kryptowalut – BitClub Network.

Kopalnia ta znajduje się na Islandii dzięki czemu nie musi aż tyle inwestować w chłodzenie, ma tani prąd co przekłada się na większą rentowność i zamawiając ogromne ilości sprzętu mogą liczyć na duże rabaty. Dlatego też jest to jedyna kopalnia w której kupuję udziały.

Zacząć można już od 599$ więc jest to kwota na którą każdy może sobie pozwolić. Poza bitcoinem możemy kopać tam także ethereum, ethereum classic, zcash czy monero. Dodatkowo BitClub ma swoją kryptowalutę – Club Coin. Przez pierwsze kilka lat rozdawali ją za darmo dla osób które kupiły wszystkie 3 pule na wydobycie bitcoina – za 500, 1000 i 2000$.

Gdy ja zaczynałem w BitClubie dostałem za taki zakup 1.000 Club Coinów. Czyli wydałem 3.500$ i dostałem 3 pule które przez 1000 dni będą mi wykopywać bitcoiny oraz w gratisie 1.000 CC. Kilka miesięcy temu sprzedałem te coiny przy cenie 7$ czyli za 7.000$. Czyli zwrócił mi się koszt zakupu wszystkich puli, zarobiłem dodatkowo 3.500$ i jeszcze mam 3 pule które każdego dnia przynoszą mi zysk.

Obecnie nie ma już gratisu w postaci CC ale można dostać udziały w platformie Coin Pay. Ile będzie można na tym zarobić? Nie wiem. Ale nauczony doświadczeniem wykupiłem sobie kilka kont Founder czyli takie z wszystkim pulami żeby dostać udziały w tej platformie. Może być tak samo jak z coinami więc wolę nie stracić okazji.

Moja Strategia Zarabiania Na Kryptowalutach

Którą z tych opcji ja wybrałem? Przede wszystkim kumuluję kryptowaluty i nie sprzedaję ich więcej niż muszę. Drugim filarem jest mining czyli kopanie. Mam ok 30 kont w BitClubie i codziennie zarabiam na wydobyciu. Jest jednak jeszcze coś co pozwala mi znacząco zwiększać moje saldo kryptowalut.

Mam na myśli marketing oraz biznesy które pozwalają zarabiać w kryptowalutach. Kopalnię BitClub Network można polecać i dostawać prowizję za znalezienie klienta. Prowizje obecnie wypłacane są w Bitcoin Cash. Nie zamieniam tych kryptowalut na FIATy czyli tradycyjne waluty a staram się jak najwięcej odkładać czekając na wzrost wartości.

Promuję także FutureAdPro czyli moim zdaniem najprostszy biznes pozwalający zarabiać przez internet bo jedyne co musisz tu robić żeby zarabiać to kupić paczki reklamowe i oglądać dziennie 10 reklam co zajmuje dosłownie 6-7 minut. Wszystko co tutaj zarabiam wypłacam w bitcoinie i również odkładam ile tylko mogę.

Niska Cena Bitcoina To Szansa Na Duże Zyski

Wiele osób narzeka że jeszcze kilka miesięcy temu cena bitcoina osiągnęła cenę 70.000 zł a dziś jest to nieco ponad 27.000 zł. Ja się bardzo cieszę z takiego spadku i jak dla mnie cena mogłaby jeszcze spaść żebym mógł jak najwięcej bitcoinów odłożyć. Bo przykładowo jeśli chciałbyś wypłacić z FutureAdPro 50.000 zł i tyle właśnie kosztowałby bitcoin to wypłacisz 1 BTC. Jeśli natomiast kosztowałby 25.000 zł to wypłacisz 2 BTC.

Dlatego będę się cieszył jeśli cena bitcoina nie pójdzie do góry przez najbliższe miesiące żeby mógł jak najwięcej odłożyć. A ile będzie kosztował bitcoin w kolejnych latach? Tego nie wiem ale jestem przekonany że kilka razy więcej niż dzisiaj. Dlatego jeśli chcesz zarabiać na kryptowalutach to radzę jak najszybciej zacząć je kumulować i wykorzystać możliwości zarobkowe jakie daje XXI wiek.