Mar 14

Jak Zacząć Robić Marketing w Internecie

Od kiedy zacząłem zarabiać w internecie skupiałem się na trzech kanałach marketingowych – prywatny profil na Facebooku, kanał na YouTube oraz własny blog. U mnie oraz u wielu moich poleconych ta strategia się sprawdziła. Często jednak osoby które zaczynają, twierdzą że nie mają co pokazywać bo nie mają ciekawego życia ani efektów którymi mogliby się pochwalić.

Jeśli nie masz ciekawego życia to może najwyższy czas to zmienić 🙂 Każdy jednak ma coś co może pokazać. To może być Twoje hobby, to jak spędzasz wolny czas czy jak pracujesz w obecnej pracy. Chodzi o to żeby ludzie zaczęli obserwować Ciebie i Twoje życie.

Drugim problemem jest brak efektów bo większość osób nie chce pokazywać że zarobili marne kilka dolarów w internecie. To ogromny błąd! Powinieneś właśnie pokazywać swoją drogę do zarabiania w internecie a nie chwalić się dopiero za rok że zarabiasz już jakieś większe pieniądze. Pokaż jak zaczynasz, jak kupujesz pule wydobywcze w BitClubie czy licencję na wydobycie DasCoina. Pokaż swojego pierwszego zarobionego dolara!

Później co jakiś czas pokazuj kolejne zarobki przeplatając to postami lifestylowymi. Na początku większość osób nie uwierzy w to że w internecie da się zarabiać i że Ty wiesz jak. Natomiast jeśli zobaczą że robisz to cały czas konsekwentnie i zarabiasz na tym coraz więcej, to z czasem zaczną pytać o co chodzi. Z doświadczenia wiem że niektórym potrzeba zaledwie jednego posta żeby się zainteresowali o co chodzi ale mam też osoby które obserwowały mnie 1,5 roku i dopiero po tym czasie do mnie napisały.

Potrzebowały widocznie potwierdzenia. Potrzebowali zobaczyć że faktycznie zarabiam tylko z internetu, że przynajmniej raz w miesiącu jeżdżę na wakacje, że mam życie o jakim wiele osób marzy. Dopiero wtedy stwierdzają że może jednak warto spróbować.

Poza postami na Facebooku czy wpisami na blogu, warto nagrywać filmy na YouTube. Nie musisz od razu pokazywać swojej twarzy. Ja zaczynałem od nagrywania prezentacji gdzie do slajdów podkładałem tylko swój głos. Pokazywałem jak wpłacam pieniądze do biznesów, jak obsługuje się ich panele, jak wypłacam pieniądze i wiele innych poradników.

To samo doradzam osobom które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z biznesami internetowymi. Pokazuj swoją drogę i wszystko dokumentuj. Może Ci się wydawać że to bez sensu bo takich filmików instruktażowych jest pełno w internecie jednak weź pod uwagę jedno. Jeśli nagrasz taki filmik to dla wielu osób będziesz autorytetem.

Wyobraź sobie że Twój znajomy pyta Cię o biznes w jakim działasz a Ty wysyłasz mu moją prezentację. Dla takiej osoby to ja będę autorytetem i jest ryzyko że taka osoba zamiast do Ciebie, zapisze się do mnie. Jeśli natomiast wyślesz znajomemu swój filmik, choćby najbardziej amatorski, to zobaczy że znasz się na tym co mówisz i będzie bardziej skłonny do Ciebie dołączyć.