Maj 13

Jak Zacząć Inwestować w Nieruchomości

Osoby które chciałyby zacząć inwestować w nieruchomości często zastanawiają się jak zacząć. Moim zdaniem podstawą jest ciągłe zdobywanie wiedzy – czytanie książek, artykułów, oglądanie filmików na YouTube czy programów w TV o inwestowaniu, chodzenie na szkolenia.

Gdy masz już podstawy warto zobaczyć jak wygląda inwestowanie w praktyce. Zacząć możesz od codziennego przeglądania nowych ofert mieszkań czy domów i wychwytywaniu ofert poniżej wartości rynkowej. Następnie umawiać się na obejrzenie ofert które najbardziej Cię zainteresują. Dzięki temu zobaczysz różne układy mieszkań i będziesz miał porównanie czym mieszkania różnią się od siebie.

Warto także chodzić na przetargi nieruchomości czy na licytacje komornicze, nawet jeśli nie masz pieniędzy na zakup mieszkania. Chodź tam chociażby po to żeby zobaczyć jaka atmosfera towarzyszy licytacjom i jak ludzie dają coraz większe ceny (czasem absurdalnie wysokie) za dane mieszkanie. Możesz chodzić na przetargi spółdzielni mieszkaniowych, miasta, kopalni, PKP czy do sądu gdzie licytacje nieruchomości przeprowadzają komornicy.

Ostatnią rzeczą której potrzebujesz jest finansowanie. Możesz sobie znaleźć wspólnika z gotówką lub zdecydować się na kredyt. Ja nigdy w inwestycjach nie używałem kredytu mieszkaniowego a wszystko finansowałem kredytem odnawialnym czyli takim debetem w koncie. W sumie w ciągu 4 lat kupiłem i sprzedałem 12 mieszkań korzystając z takiego rozwiązania.

Zobacz jak wyglądała moja pierwsza inwestycja w nieruchomości.

Obecnie nie inwestuję już w nieruchomości bo dużo więcej zarabiam z inwestycji internetowych przy znacznie mniejszej ilości pracy i poświęconego czasu. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach zarobkowych jakie daje internet, zapraszam do zapoznania się z biznesami które widzisz na górze tego bloga.