Cze 09

Ile Można Zarobić w Internecie (na blogu, YouTube czy Facebooku)

No właśnie, ile tak na prawdę można zarobić w internecie? Na to pytanie ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć bo zarobić można złotówkę a można też miliony. Odpowiem jednak na podstawie mojego doświadczenia i tego ile ja zarabiałem w internecie na przestrzeni ostatnich 12 lat. Tak, już 12 lat zarabiam przez internet i jest to moje główne źródło dochodów a w życiu pracowałem na etacie aż pół roku.

Zaczynałem od wystawiania niepotrzebnych rzeczy na Allegro dzięki czemu praktycznie każdego miesiąca wpadało mi dodatkowe kilkaset złotych a w pokoju robiło się więcej miejsca. Tak polubiłem sprzedaż internetową że postanowiłem szukać dodatkowych możliwości zarobku właśnie w internecie i tak rozszerzyłem swoją ofertę o linki pozycjonujące. Udało mi się kupić kilka domen z wysokim Page Rank na których stworzyłem serwisy internetowe na których sprzedawałem te linki.

Nie będę wchodził w szczegóły ale na sprzedaży tych linków zarabiałem ok 1.000 zł miesięcznie. Pewnego dnia zgłosił się do mnie człowiek który chciałby złożyć większe zamówienie ale wymagał żebym wystawił mu Fakturę VAT. Stwierdziłem że to dobry moment żeby uczynić moje zarabianie w pełni legalnym i założyłem działalność gospodarczą. Następnie rozszerzyłem swoją ofertę o kilka pozycji książek które kupowałem w hurtowych cenach i sprzedawałem w cenie detalicznej na Allegro. Tutaj dochód wyniósł również ok. 1.000 zł miesięcznie.

Tyle tytułem wstępu bo raczej nie czytasz tego po to żeby zarobić kilka stówek a raczej interesują Cię większe dochody. Testowałem wiele programów partnerskich gdzie dostawałem prowizję za sprzedaż różnych produktów i usług. Zauważyłem jednak że największe prowizje i stawki za kliknięcia w Google AdSense mam z branży finansowej. I tak zacząłem promować konta bankowe, kredyty czy pożyczki na dowód.

Średni dochód z takiej działalności wynosił 3-5 tysięcy złotych miesięcznie. Zdarzały się lepsze miesiące gdzie zarabiałem ponad 10.000 złotych na miesiąc ale były też takie gdzie dochód nie przekroczył tysiąca złotych. Po kilku latach pojawiła się jednak spora konkurencja a zatwierdzalność wniosków mocno spadła (zapewne dlatego że coraz więcej ludzi ma złą historię kredytową w BIK).

Na szczęście wtedy trafiłem na zupełnie inne biznesy internetowe oparte o model revshare oraz kryptowaluty. Przez pierwsze miesiące z poleceń (nie licząc własnej inwestycji) zarabiałem po kilkaset złotych miesięcznie. Dopiero w piątym miesiącu moje zarobki wyskoczyły od razu na 7 tysięcy a miesiąc później przekroczyły 19 tysięcy. Od tamtego czasu nie schodziłem poniżej 20 tysięcy złotych miesięcznie.

Po kilku miesiącach dochody wzrosły do 50 tysięcy miesięcznie a kilka miesięcy później przekroczyły 100 tysięcy. Rekordowym miesiącem był u mnie kwiecień 2018 gdzie miesięczny dochód brutto wyniósł 350.000 zł. Wiem że mało kto w to uwierzy bo ja sam jak zaczynałem to nie wierzyłem że zwykła osoba bez ogromnej firmy jest w stanie tyle zarabiać w internecie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o biznesach w których działam, znajdziesz je w górnym menu tego bloga. Zdecydowanie najlepszą i najłatwiejszą opcją do zarabiania przez internet jest FutureAdPro w którym w ciągu nieco ponad roku możemy podwoić wkład klikając dziennie 10 reklam. Jeśli chodzi o kryptowaluty to nie jestem zwolennikiem tradowania czyli kupowania taniej i sprzedawania drożej bo ciężko wtedy kontrolować emocje.

Zdecydowanie lepiej moim zdaniem zainwestować w ich wydobycie lub po prostu kupić coiny i o nich zapomnieć najlepiej na kilka lat. Jeśli będziesz ciągle sprawdzał kurs na giełdach to istnieje duże ryzyko że nie będziesz potrafił kontrolować emocji i sprzedasz w złym momencie a w jeszcze gorszym zdecydujesz się je odkupić.