Cze 01

FutureNet / FutureAdPro a podatki

Wiele osób, które zarabiają w FutureNet i FutureAdPro zastanawiają się jak rozliczyć zarobione pieniądze. Informacje, które tutaj podaję są poglądowe i radzę je skonsultować z księgową zanim zdecydujesz się na rozliczenie dochodu z tych biznesów.

Za pieniądze zarobione z internetu z RevShare możemy rozliczyć się na 2 sposoby – prywatnie, jako osoba fizyczna i na firmę. W przypadku rozliczenia na osobę fizyczną, dochód uzyskany z tych biznesów będzie dochodem z zagranicy i w takie pole należy go wpisać w rozliczeniu rocznym PIT.

Dochodem są Twoje wypłacone pieniądze pomniejszone o koszty uzyskania przychodu czyli w tym przypadku zakup Media Points (matryce) i AdPacki czyli usługa reklamowa. Na powyższym filmie pokazuję, gdzie możesz pobrać faktury, które będą Ci potrzebne do rozliczeń.

Osoby fizyczne rozliczają dochód raz w roku w zeznaniu rocznym, natomiast osoby prowadzące działalność gospodarczą lub spółki rozliczają dochód na bieżąco każdego miesiąca.

2 Komentarze

  1. Mam pytanie czy jeśli zarobię a nie wypłacenia ani grosza tylko będę reinwestował dalej czy będę musiał zapłacić za to podatek ?

    1. Podatek odprowadza się wtedy kiedy wypłacisz na procesor płatniczy.

Dodaj komentarz