Lut 25

Dochód Pasywny Przez Internet

O pojęciu „dochód pasywny” pierwszy raz przeczytałem w książce „Bogaty Ojciec Biedny Ojciec” Roberta Kiyosaki. W skrócie chodzi o kupowanie bądź tworzenie aktywów które będą Ci wkładały pieniądze do kieszeni. Większość ludzi zarabia w sposób aktywny czyli chodzą przez cały miesiąc do pracy i na koniec dostają wypłatę. Nie ma w tym nic złego. Problem jednak w tym że jeśli chcemy znów dostać pieniądze, musimy znowu pójść do pracy.

Inaczej sprawa wygląda z dochodem pasywnym. Możemy napisać książkę czy wynająć mieszkanie. Tak długo jak książka będzie się sprzedawała a mieszkanie będzie wynajęte, będziemy otrzymywać dochody cały czas za raz wykonaną pracę. Oczywiście nie każdy ma pomysł na bestseller czy środki na zakup mieszkania pod wynajem.

Na szczęście jednak bardzo łatwo dochód pasywny można generować przez internet. Przykładowo możemy kupić udziały w kopalni bitcoin i zarabiać na zyskach z wydobycia kryptowalut. Udziały kupujemy jednorazowo a przez 1.000 dni otrzymujemy zyski z wydobycia. Możemy też zacząć robić biznes MLM. Dobrze zbudowana struktura może dać nam na prawdę ogromne dochody praktycznie bez naszej późniejszej pracy.

Dodaj komentarz