Kwi 23

6 Lat Od Pierwszej Inwestycji w Nieruchomości

Dzisiaj minęło równe 6 lat od kiedy kupiłem swoje pierwsze mieszkanie na inwestycję. Pierwszy raz o inwestowaniu w nieruchomości przeczytałem w książce Roberta Kiyosaki „Bogaty Ojciec Biedny Ojciec” jakieś 12 lat temu w wieku 20 lat. Aż 6 lat musiało minąć żebym zdecydował się coś działać w tym kierunku a nie tylko marzyć że kiedyś zacznę inwestować w nieruchomości.

Zapraszam do video w którym pokazuję jak wyglądała moja pierwsza inwestycja.

Jak znalazłem to mieszkanie to wszyscy mi je odradzali bo była to straszna ruina i nikt nie wierzył że uda mi się to później sprzedać i na tym zarobić. Na szczęście nie posłuchałem innych i stwierdziłem że to idealne mieszkanie na pierwszego flipa czyli szybką sprzedaż. Kwota jaką „ryzykowałem” była śmieszna jak na branżę nieruchomości bo zaledwie 6.000 PLN (połowa udziału w mieszkaniu).

Zysk nie był dla mnie kluczowy, ważniejsze było zdobycie doświadczenia i to że w końcu zacząłem coś robić zamiast tylko marzyć o inwestowaniu. Dzięki tej inwestycji zyskałem wiedzę ale przede wszystkim poczucie że dam radę i inwestowanie w nieruchomości nie jest aż tak skomplikowane. Dzięki temu niedługo potem kupiłem drugie mieszkanie a kilka miesięcy później trzecie. I to na kredyt, od komornika i z lokatorem. To dopiero było szaleństwo 🙂 Ale wszystko zakończyło się pozytywnie i mieszkanie udało się szybko sprzedać.

I tak w 4 lata kupiłem i sprzedałem 12 mieszkań. A zaczynałem bez wiedzy i doświadczenia mając 3.500 PLN oszczędności. Więc jak widać jeśli czegoś bardzo chcesz to wszystko jest możliwe 🙂 Od jakiegoś czasu nie działam już w branży nieruchomości bo większe dochody dają mi biznesy internetowe ale w najbliższym czasie planuję znów wrócić do branży z tym że już nie na flipy a inwestując w mieszkania pod wynajem.